Tolminski upokojenci planinci smo v sredo obiskali Valvasorjev dom pod Stolom in Ajdno. Z avtobusom smo se iz Tolmina zapeljali čez Kladje do Žirovnice in Završniškega jezera, kjer smo vzeli pot pod noge. Do Valvasorjevega doma smo prehodili 541m višinske razlike. Tu smo si privoščili postanek za malico in se spustili do Ajdne, se povzpeli na vrh in uživali v razgledih.
Pohoda smo se udeležili jaz, Nada Gaberšček, Branko Nagode in Berta Volf. Kako smo se imeli, pa povedo fotografije... je zapisal planinski vodnik Damjan Manfreda
V sredo, 16.8., smo se tolminski upokojenci planinci, bilo nas je 49, povzpeli na Lašček 1071 m. Z avtobusom smo se zapeljali do Solkana in od tam do Srednjega Lokovca. Od tu do vrha Laščka smo hodili dobri dve uri, in to skozi Novo mesto. Nismo se vračali po krožni poti, saj je pot skozi Raštelo po zadnjem neurju neprehodna. Po vrnitvi v Srednji Lokovec sta nam prijazna domačina veliko povedala o kraju in nam razkazala muzej starih obrti, razstavo umetniških del, cerkev in pokopališče. Preživeli smo še en lep in nepozaben sončen dan.
Planinci upokojenci iz Tolmina smo , 21. 6. 2023, spet vzeli pot pod noge. Odpeljali smo se v Bohinj. Z Ribčevega Laza smo krenili po desni strani jezera do Ukanca. Tu smo si poiskali senco in si privoščili kratek oddih za malico ter nadaljevali pot do koče pri izviru Savice. Vrnili smo se do spodnje postaje gondole in se po zgornji gozdni stezi vrnili na izhodišče. Pot, ki smo jo premagali v toplem sončnem dnevu, je bila dolga 20 km.
V sredo, 19. 4. 2023, smo se tolminski planinci upokojenci spet odpravili na pot. Bilo nas je 70 in odpeljali smo se do vasi Jablanica pri Ilirski Bistrici. Tam smo vzeli pot pod noge in se z vodnikom Simonom in pomočniki podali na razgledni vrh Kozlek ( 997m). Med dve urnim vzponom smo premagali 600 višinskih metrov. Pot je potekala po gozdu, mimo ruševin cerkvice sv. Uršule in gradu Jablanca.
Vremenska napoved ni bila najbolj obetavna, ampak pogumne spremlja sreča. Aprilsko vreme je pač aprilsko, tokrat nam je bilo naklonjeno. Preveč sonca pa tudi ni najbolj ugodno za hojo. Turo smo začeli na prelazu Drnulk in se preko Čepovanskih Vrš odpravili proti našemu cilju. Spotoma smo si še ogledali ostanke okrevališča partizanske bolnice Pavla. Kljub številčno veliki udeležbi je bilo na vrhu dovolj prostora za vse.
Ob dnevu voda so se tolminski planinci upokojenci sprehodili ob smaragdni lepotici Soči. Prehodili so Soško pot od Kobarida do Trnovega ob Soči. To lepoto narave moraš videti, z besedami se je ne da opisati. Sončen in topel dan je bil kot nalašč za prijetno druženje.
Planinsko društvo Tolmin vabi 𝘃 𝗻𝗲𝗱𝗲𝗹𝗷𝗼, 𝟮𝟮. 𝟭. 𝟮𝟬𝟮𝟯, 𝗻𝗮 𝗞𝗥𝗔𝗦𝗝𝗜 𝗩𝗥𝗛. Z osebnimi vozili se zapeljemo do Drežniških Raven, od tam naprej nadaljujemo pot do planine Zaprikraj in naprej v smeri Krasjega vrha. Zaključek poti bo v Drežniških Ravnah, od koder se vrnemo domov. Hoje bo 6 ur. Obvezna zimska oprema (cepin in dereze), primerna zimska obutev, oblačila in dovolj tekočine, hrana iz nahrbtnika. Omejeno število oseb in plačilo prevoza. Obvezne prijave do 19h v petek na: 041 422 483. Odhod 8:30 izpred banke Koper v Tolminu.
Planinsko društvo Tolmin vabi v nedeljo, 18.12.2022, na 14. Pohod ob meji brez meje. Pohod poteka po meji med Italijo in Slovenijo po cestah in poljskih poteh. Izhodišče pohoda je v Medani pri vaškem domu ob 8.30 uri. Za nezahtevno, krožno pot bo 5.30 ur hoje. Ker se bomo gibali tudi po italijanskem ozemlju, je obvezen osebni dokument. Prijave zbira Slavica Boljat, tel. 051 622 962 do 14.12.2022, zaradi organiziranega prevoza in prijave števila udeležencev organizatorju. Vabljeni!
Mesec je naokoli in spet smo se zbrali tolminski planinci upokojenci. Odpeljali smo se v Goriška brda in prehodili smo pot med brajdami. Šli smo po ,,Trcinki." Tako se namreč imenuje naša izbrana pot. Ogledali smo si zapuščeno vas Slapnik, slap Krčnik in korita potoka Kožbanjšček. Ob zaključku pa smo se, kot se spodobi za martinovo, okrepčali s poznim kosilom in kozarcem mladega vina na turistični kmetiji. Čeprav nam vreme ni bilo ravno naklonjeno, nam je bilo lepo.