Po stezicah, ki so včasih bile
Vodniški odsek vabi v nedeljo, 22. novembra 2009, "Po stezicah, ki so včasih bile".Ob 10.30 se bomo zbrali pri mostu v Bači pri Modreju in se po nezahtevni poti sprehodili po jesensko obarvani naravi do Kneže. Ob 15. uri vam bomo postregli s toplim obrokom, ob 16. uri pa si bomo v dvorani ogledali posnetke z letošnjih tur in pohodov.
Za dobro razpoloženje bo poskrbel Duo Pregelj.
Izlet v Visoke Tatre - predstavitev
Vabimo Vas na predstavitev izleta PD Tolmin v Visoke Tatre, ki bo v Knjižnici Cirila Kosmača v sredo, 11.11.09, ob 19 uri. Izlet je vodila Magda Kovačič, na video pa posnel Ljubo Čibej. Vabljeni !
Krn - pohod spomina 1918-2009
Organizacijski odbor spominskega pohoda in proslave pri Krnskem jezeru v počastitev vseh padlih in umrlih vojakov ter konca I. svetovne vojne bo v soboto, 14.11.2009, organiziral že 12. tradicionalni pohod in prireditev pod vsakoletnim sloganom »Krn – pohod spomina 1918 – 2009“ z naslednjim programom:
- ob 13. uri na proslava obali Krnskega jezera;
- ob 14.30 uri pa je svečanost in obred vojaškega kurata pri „madžarskem križu“ na Dupli planini s polaganjem vencev vojaških predstavnikov in prižiganjem sveč.
- ob 19. uri bo srečanje udeležencev ob baklah na obali Krnskega jezera;
- ob 20. uri bo v Domu pri Krnskih jezerih še običajno veselo planinsko martinovanje«, ki ga bosta popestrila harmonikarja.
Prijave za organiziran pohod tolminskih planincev zbira Milena Brešan v četrtek, 12.11.2009, ob 18.30 v pisarni PD.
Pršivec
Planinsko društvo Tolmin vabi v soboto, 17.10.2009, na Pršivec, 1761 m. Tura je tehnično nezahtevna, potekala bo od planine Blato, mimo koče na Planini pri jezeru do Pršivca. Prevoz z osebnimi avtomobili. Čas hoje 6 ur. Sestanek z udeleženci v četrtek, 15.10., ob 18.30 v pisarni PD. Vodi Nada Gaberšček, tel. 031 876 010.Burnjak
Planinsko društvo Tolmin vabi v nedeljo, 18.10.2009, na Burnjak - praznik kostanja v Gornjem Tarbiju v Benečiji in voden izlet na Hum s Planinsko družino Benečije. Prijave in informacije v četrtek, 15.10., ob 18.30 v pisarni PD. Vodi Milena Brešan.Tradicionalni pohod po obrobju Banjšic
V nedeljo, 11.10.2009, se bomo udeležili tradicionalnega pohoda po obrobju Banjšic, ki ga organizira Turistično društvo Banjšice v sodelovanju s PD Nova Gorica.
Prijave in informacije v četrek, 8.10., ob 18.30 v pisarni PD, vodi Milena Brešan.
Loški slapovi
Planinsko društvo Tolmin se je vključilo v projekt "Festival pohodništva 2009" z organizacijo pohoda Loški slapovi, ki bo v nedeljo, 4.10.2009. Prijave v sredo, 30.9., ob 18.30 v pisarni PD. Vodi Slavica Boljat, telefon 051 622 962. Vabljeni!Bavh
V soboto, 19.9.2009, vabimo na Bavh, 2188 m visok vrh v Loški steni. Tura je zahtevna - strmo brezpotje, hoje 8-9 ur. Prijave v četrtek, 17.9.2009, ob 18.30 v pisarni PD. Vodi Jelko Flajs, telefon 041 781 260.Veliki Jelenk
Planinsko društvo Tolmin vabi v soboto, 12.9.2009, na Veliki Jelenk, 2114m. Tura je zelo zahtevna in zahteva tehnično in kondicijsko sposobnost. Hoje 8-9 ur. Informacije in prijave v četrtek, 10.9.2009, ob 18.30 v pisarni PD. Vodi Jelko Flajs, info 041 781 260.



