V sredo, 16.6.2010, nas je Rudi Rauch, planinski vodnik PZS popeljal na Mirno goro in v Belo Krajino na 150. pohod, ki ga je PD Tolmin skupaj s Društvom upokojencev Občine Tolmin organizirala za planince upokojence. Rudi je prvič popeljal tolminske planince v Belo krajino aprila 1976, 150. pohoda sta se udeležili tudi dve planinki, ki sta bili na prvem pohodu. V zadnjih 12. letih in pol, od kar beleži pohode upokojencev, je približal lepote gorskega sveta 9317. pohodnikom. Poleg tega Rudi vsako leto izvede tudi 4 do 5 planinskih pohodov za ostale člane društva, tako da je brez dvoma najaktivnejši prostovoljni planinski vodnik v Sloveniji. Rudiju iskreno čestitamo!